Účtenkovka? Zkuste přinést peníze navíc do kasy státu i rodiny!
Je to hra ve smyslu loterie, ve které se každý měsíc hraje o zmíněný milion korun, ale také o dvacet tisíc dalších cen. Registrace do soutěže i soutěžení samo o sobě je zcela zdarma, protože vašimi ne/výherními losy jsou vlastně účtenky z obchodů, které jsou platné v rámci systému elektronické evidence tržeb.
Každý měsíc můžete registrovat neomezené množství účtenek do systému, které je pro to určený a vždy k 15. dni v měsíci pak proběhne ze zaregistrovaných účtenek losování, které určí, kdo za uplynulý měsíc získal cenu. Losuje se tedy opravdu z pouze zaregistrovaných účtenek, nikoli ze všech vydaných účtenek v rámci EET.
Proč hrát Účtenkovku dle Ministerstva financí?
Ministerstvo financí je přesvědčeno, že lidi bude lákat možnost vyhrát nějakou tu cenu bez nutnosti za to nějak dál platit. Těžko už se dopočítáme toho, kolik systém EET každého z nás stal, a tak můžeme mít pocit, že tato hra je pro nás zdarma.
Ministerstvo Účtenkovku považuje za motivační program k tomu, aby si lidé brali v obchodech účtenky a tak pomáhali tomu, aby obchodníci nekrátili nekrátili stát na daních.Údajně se s účtenkovou, podle tvrzení na oficiálních stránkách hry, počítalo už při tvorbě zákona.
Informace ke hře:
Tato hra je určena výhradě lidem starším osmnácti let, kteří se registrují na portálu této hry. Po registraci pak mohou zadávat všechny svoje získané účtenky. Hráč se po slosování, tedy vždy po patnáctém dni v měsíci, přímo po svém přihlášení hned dozví, zda vyhrál jednu z cen či nikoli. Pokud má některou účtenku výherní. Vaše šance posledních čísel kolem slosování jsou 1:795, že vyhrajete jednu z cen.
POZOR! Pokud půjdete na nákup k jednomu obchodníkovi v jeden den dvakrát, můžete si zaregistrovat pouze jednu účtenku.
Do hry lze registrovat pouze účtenky, které jsou vydány obchodníkem, který je registrován dle zákona do centrální evidence tržeb, tedy účtenka obsahuje všechny potřebné náležitosti.
K těm patří:
· FIK kód
· BKP kód
· datum vystavení
· čas vystavení
· DIČ obchodníka
· Celková částka tržby
·Způsob evidence tržby