Péče o dům
Každý, kdo bydlí v paneláku se musí starat pouze o svůj byt a občas o společné prostory, které uklízí obyvatelé různých pater. Lidé, kteří bydlí v paneláku nebo v „bytovce“ to mají jednodušší. Většinou se totiž o celkové základy a o venkovní vzhled stará město nebo majitel celého objektu. Pokud někdo vlastní dům, tak si toto musí opravovat a hlídat sám.alt=“rodinný dům.jpg“ src=“https://ivatom.cz/wp-content/uploads/img_a361752_w1708_t1574874871.jpg“ style=“max-width: 63%; max-height: 63%;“>
Můžeme pravidelně odvlhčovat barák pomocí přístrojů, které odsávají vlhko ze vzduchu a ze zdí. Také můžeme natírat dům, aby stále vypadal jako nový. Zkontrolujeme si střechu ze střešního okénka nebo z dronu, kterého si můžeme koupit už kdokoliv. Takovéto základní věci si můžeme obstarat samostatně. Existují však problémy, které nemusíme vidět. Tyto problémy mohou zjistit pouze odborníci a jejich přístroje a různá vybavení, která jsou zaměřená přímo na látky a materiály, ze kterých je obydlí postaveno.
Pokud máte známého, který se zabývá kontrolou obydlí a dokáže Vám poradit a zjistit nedostatky nebo vznikající chyby, tak máte z jisté míry vyhráno. Zaprvé proto, že Vám dá nižší cenu za práci (většinou z přátelského hlediska) a pak také odvede svou práci kvalitně, protože přeci nebude škodit známému, se kterým se dalších x let bude bavit. Toto jsou sice předpoklady, ale většinou to tak bývá. Nyní v začínající zimě si můžete začít všímat toho, že Vám začínají navlhat zdi. Můžete pociťovat vlhko v místnosti nebo dokonce se Vám mohou na zdech objevit zelené skvrnky od plísně. Toto je potřeba řešit, protože plíseň je nebezpečná i pro zdraví, a nejen pro dům. Může vznikat kvůli tomu, že některá ze zdí není kvalitně zateplená jako ty ostatní anebo je v pokoji u nějaké zdi teplotní rozdíl.
Tok, proč tento jev vzniká a jak jej řešit Vám pomohou vyřešit odborníci. Jednoduchým řešením je, že si pozvete profesionály, kteří provedou měření termokamerou a poradí Vám, jak postupovat dále, pokud zjistí nějaké nedostatky.